czwartek, 17 grudnia 2015

Wpływ szamponu koloryzującego na kondycję włosa i skóry

Koloryzacja włosów jest najczęściej stosowanym zabiegiem fryzjerskim, który bardzo szybko wpływa na zmianę wyglądu. Poddają się mu zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niektórzy jednakże obawiają się zbyt trwałych zmian, dlatego sięgają po mniej inwazyjne szampony do koloryzacji. Produkt ten jest zmywalny, a jego efekt jest najbardziej intensywny i widoczny tuż po zastawaniu. Dla wielu jest on pierwszą próbą przed decyzją o zmianie koloru włosów. Szampon taki nie jest tak bardzo szkodliwy dla włosów, jak farba, która w swoim składzie ma amoniak, który niszczy włosy, powoduje ich wysuszenie, osłabia je, hamuje wzrost i zwiększa ich podatność na uszkodzenia mechaniczne.





Szampony koloryzacyjne nie mają takich składników. Kolor z włosów wprawdzie zmywa się już po 6-8 myciach, ale włosy nie są tak suche i nie plączą się, jak te ufarbowane farbą. Farbowanie szamponem jest bardzo proste, ponieważ polega to na naniesieniu płynu i spienieniu go na włosach. W takiej formie pozostawiamy substancję czynną na włosach przez około 20-30 minut. Warto pamiętać, by zawsze wykonać próbę uczuleniową, która wykluczy alergię. Żeby kolor nie zblakł i włosy były właściwie odżywione warto także stosować specjalne odżywki do włosów farbowanych. Pozwolą one na zachowanie koloru przez długi czas w niezmienionej formie. By wzmocnić kolor bez farbowania można zastawać płukanki z kasztanowca lub kupić w sklepie szampon, który zawiera jego wyciąg.





Reasumując powyższe rozważania, przyjmuje się, że szampon koloryzacyjny jest chemicznym sposobem koloryzacji, ale nie wywołuje tak wielkich szkód, jak farba trwale koloryzująca. Z tego względu  warto zastanowić się, czy rzeczywiście istnieje potrzeba, by niepotrzebnie naruszać naturalną strukturę włosa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz