wtorek, 15 grudnia 2015

Wpływ zabiegu zagęszczania włosów na ich ogólną kondycję

Każdy zabieg inwazyjny, jaki stosujemy na włosach może powodować osłabienie ich ogólnej kondycji. Liczne salony fryzjerskie zagęszczanie włosów wprowadziły do standardu swoich usług fryzjerskich. W efekcie w ciągu kilku godzin można pozbyć się problemu rzadkich włosów i cieszyć się nowym, atrakcyjnym wyglądem. Do zagęszczania często używa się włosów sztucznych lub naturalnych, które łączy się z naturalnymi. Włosy mocuje się za pomocą klamer, z użyciem lasera, ale też nowoczesnej technologii mikroringi (obrączki, które zaciskają się na paśmie włosów) oraz za pomocą specjalnego kleju.






 Wymienione technologie okazują się być skuteczne (niektóre dopinki utrzymują się na włosach od kilku tygodni do kilku miesięcy), ale też mogą być przyczyną zbyt dużego obciążenia włosów, a co za tym idzie naruszają strukturę cebulki powodując wypadanie włosów.Jednym ze skutecznych sposobów zagęszczania jest zastosowanie metody, która zakłada wykorzystanie mikroskóry, gdzie wszczepia się sztuczne lub naturalne włosy. Mikroskóra zespala się ze skórą nosiciela i nie powoduje że oddycha ona porami skórnymi, a włosy trwale przylegają do niej i są bezpiecznie noszone. 




Dzięki temu nie jest konieczne stosowanie specjalnych kosmetyków, czy metod pielęgnacji. W przypadku łysienia taka metoda okazuje się być jednym z lepszych rozwiązań, na jakie klienci się często decydują. Niemniej jednak najbardziej naturalną i skuteczną metodą zagęszczenia włosów, która nie wpływa negatywnie na kondycję włosów i skóry jest przeszczep mieszków włosowych. Jest to zabieg należący do dziedziny medycyny estetycznej, ale warunkiem jej przeprowadzenia jest posiadanie określonej ilości zdrowych włosów, które mogą spełnić kryteria do ich przeszczepu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz