wtorek, 8 grudnia 2015

Zagęszczanie włosów

Włosy dzielmy na kilka rodzajów: pierwotne, mieszkowe i terminalne. Do tych ostatnich zaliczamy włosy długie na owłosionej skórze głowy, szczeciniaste oraz okolic płciowych i pachwinowych. Mają one swój cykl wzrostu, niezależny od wzrostu włosów sąsiednich. Zagęszczanie włosów jest procesem, który ma na celu poprawienie ogólnego wyglądu całej fryzury. Może się to odbywać za pomocą różnych zabiegów fryzjerskich, jak dopinanie sztucznych lub naturalnych włosów do naturalnego rosnącego włosa klienta. 





Z oczywistych względów najbardziej pożądane, jako dopinki, są włosy naturalne. Zagęszczanie włosów może być procesem bardzo inwazyjnym – chirurgicznym lub nieinwazyjnym, jak zastawanie treski. Inną alternatywą jest zastosowanie niechirurgicznego implantu włosów. Polega to na osadzaniu włosa w cienkiej bazie skóry. Niestety zabiegi te nie są trwałe, bo termin noszenia takich implantów to czas około jednego miesiąca. Zaletą jest jednakże to, że można robić na nich różnego rodzaju zabiegi fryzjerskie i stylizacyjne, a także wybrać dopowiadającą dla siebie długość włosa. Wszczepianie implantu jest bezbolesne. Ostatnim krzykiem mody są włosy na specjalnych klipsach, które chętnie są dopinane przez celebrytów. Wcześniej na tej samej zasadzie dopinano włosy za pomocą zgrzewania ich z włosami naturalnymi.




Dopinki włosów, nazywane także treskami (sztucznymi włosami z mocowaniem za pomocą gumki lub grzebyka), jeśli są niewłaściwie dobrane mogą bardziej szpecić, iż upiększyć. Niemniej jednak dla efektu bujnej fryzury wielu ludzi korzysta z różnego rodzaju zabiegów zagęszczania włosów, czasem narażając się na śmieszność. Warto zatem poradzić się specjalisty przy wyborze odpowiedniego dla siebie zabiegu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz